Závodní sezona pokračuje – domácí závody

Každý závod je jiný a téměř každá bruslařka má svůj oblíbený/neoblíbený jinde. Teď jsme zůstali doma – náš led, naše prostředí, hodiny na svém místě, stejně jako hudba a střídačka (čtenář možná nepochopí, ale bruslaři určitě ví, o čem mluvím). Tak jak se dařilo?

Ve dnech 3. a 4. února se po roce k nám do Třebové sjeli závodníci ze všech koutů České republiky na Pohárové i mezioddílové závody Brusličky. 
Celkem bylo k vidění téměř 220 jízd od závodníků ze 45 klubů. Zástupci chlapec/muž v počtu sedm.
Naši bruslaři v sobotu i v neděli po sedmnácti. Ano, píšu bruslaři, protože po více jak deseti letech naší závodní činnosti se ve startovní listině objevil konečně i náš muž, a to Zdeněk Kamarýt v kategorii Adult začátečník. 
V Poháru byly vidět dobré výkony (například poprvé skočený Axel u Terky), které byly oceněny bouřlivými ovacemi od fanoušků. Ti opět nezklamali a jako tradičně vytvořili skvělou atmosféru. Bohužel však většinou dílčí úspěchy v jízdách doplnily drobné nezdary a pády, dokonce i v hokejovém stylu – zastavení až o mantinel. Možná závodnicím domácí atmosféra svázala nohy, kdo ví.
Za zmínku stojí i téměř “klubové” závody v kategorii žaček. Kvůli odhláškám z důvodu nemoci se doplňovala kategorie i náhradnicemi, což znamenalo i premiéru ve startu na Pohárových závodech pro Zuzku, a ta se stala devátou třebovskou žačkou v jednom závodě. Svou jízdu si zopakovala i na nedělním závodě stejně jako Lara s Amálkou, které si daly také víkendový dvojzávod.

V neděli se hlavně představila naše budoucnost. Pětileté – Viktorka, Anička a Kristýnka – si odbyly premiéru v kategorii přípravky Baby. Byla to premiéra i pro organizátory, rozhodčí i technického kontrolora, poněvadž se jela tato soutěž u nás v ISU systému poprvé.
Podobné to bylo i v přípravkové jízdě nováčků mladších u našich šestiletých děvčat. Nejlépe se zhostila jízdy Anetka Rašková a rovnou jí zacinkala stříbrná medaile. Ale i další 3 se s jízdou pěkně popasovaly, jen narazily na přísné hodnocení prvků. Ale ať se učí už od mala, že se v ISU hodnocení každý prvek musí splnit správně, aby za něj byly body.
A když jsme u bodů, tak první body si vyjeli i naši dospěláci. 

Kompletní výsledky budou zde

Foto Bruslička

Foto Pohár

Mohlo by se Vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *